Reklama

Z wójtem w badmintona

Wczoraj (sobota, 5 4 lutego) w Pisarzowicach rozegrany został III Otwarty Turniej Badmintona o puchar wójta gminy Kamienna Góra - Yonex Bad-Cup Pisarzowice 2017.

Z roku na rok rośnie ranga pisarzowickiej imprezy. W pierwszej edycji wystartowało 19 zawodników, w tegorocznej już 46 z 18 miejscowości z Polski i Niemiec. Licznie reprezentowany był Wrocław (12 zawodników), ale przyjechali również zawodnicy z Poznani, czy odległej Góry. Wśród uczestników znalazło się wielu utytułowanych badmintonistów.

Kategorię kobiet wygrała Agata John (Poznań) wielokrotna medalistka turniejów badmintona. Drugie miejsce wywalczyła Emilia Goldwasser (Wrocław) podwójna Mistrzyni Polski Trenerów i Instruktorów oraz Nauczycieli i Pracowników Oświaty w badmintonie (2016 r.), podwójna brązowa medalistka Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów (2016 r.), złota medalistka Akademickich Mistrzostwa Polski z Politechniką Wrocławską. Brązowy medal w Pisarzowicach wywalczyła Marta Radzka (Wrocław).

Reklama

Wśród panów wygrał Michał Szymczak (Wrocław). Drugie miejsce zajął Jan Wolańczyk (Wrocław) brązowy medalista Mistrzostw Polski w raketlonie, drużynowy Wice Mistrz Świata w raketlonie. Trzecie Sebastian Regeńczuk (Wrocław) wielokrotny zwycięzca turniejów badmintona.

W tym roku wśród uczestników turnieju była spora grupa zawodników z powiatu kamiennogórskiego. Wśród nich wójt Patryk Straus. Waldemar Gliszczyński z Krzeszowa, Mistrz Polski Lekarzy w badmintonie.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama