Uczniowie dwóch szkół zostali pasowani na kadetów. Uroczystość odbyła się w Obornikach Śląskich. Na sztandar szkoły ślubowali uczniowie pierwszych klas Oddziału Przygotowania Wojskowego.
Kadetami zostali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze oraz Powiatowego Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Obornikach Śląskich.
Uczniów pasował dowódca 16. Dolnośląskiej Brygady Terytorialnej płk Edward Chyła. W uroczystości uczestniczył m.in. kurator dolnośląski Roman Kowalczyk oraz samorządowcy, rodzice, przedstawiciele służb mundurowych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze