W ostatnich dniach Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski przekazał dla placówek służby zdrowia na Dolnym Śląsku kolejne środki z Agencji Rezerw Materiałowych. W ramach doposażenia przekazano sprzęt medyczny oraz środki ochrony osobistej dla personelu.
?Przekazane wsparcie jest szczególnie ważne w obliczu zapowiadanej przez specjalistów 3. fali epidemii, która, jak wszystko wskazuje, nas nie ominie. Dzięki temu sprzętowi służba zdrowia w regionie jest w pełni przygotowana do możliwego wzrostu liczby osób zakażonych, które będą wymagały hospitalizacji. - powiedział senator PiS Krzysztof Mróz.
W powiecie kamiennogórskim wsparcie otrzymało Powiatowe Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze. Do szpitala dotarł sprzęt ochrony osobistej: 800 szt. kombinezonów, 440 szt. półmasek FFP2, 350 szt. półmasek FFP3, 10000 szt. masek chirurgicznych, 200 szt. przyłbic ochronnych, 500 szt. gogli ochronnych, 200 szt. fartuchów jednorazowych, 300 szt. specjalistycznych fartuchów barierowych, 300 par osłon na buty, 100 par czepków medycznych, 1000 szt. rękawic sterylnych oraz płyny do dezynfekcji rąk i odkażania powierzchni.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze