Reklama

Wóz za frekwencję

Nietypową zachętę do udziału w wyborach dla mieszkańców małych gminy ogłosiło dzisiaj (sobota, 20 czerwca) MSWiA. Ministerstwo kupi 16 średnich wozów ratowniczo- gaśniczych. Po jednym dla każdego województwa. Kryterium przydziału wozu będzie frekwencja wyborcza.

 

Przedstawiciele ministerstwa ogłosili akcję "Bitwa o wozy" podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Jedna gmina z każdego województwa otrzyma średni wóz dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Taki pojazd kosztuje ok. 800 tys. zł. W "bitwie" uczestniczyć mogą tylko gminy do 20 tys. mieszkańców. Wóz trafi do samorządu, w którym będzie najwyższa w województwie frekwencja wyborcza 28 czerwca. MSWiA sfinansuje cały zakup, nie będzie wymagany udział samorządu, tak jak dzieje się to w innych programach wspierających strażaków ochotników.

Reklama

O akcji informuje m.in. Komenda Główna PSP na swojej stronie internetowej oraz MSWiA na twitterze.

fot. twitter MSWiA

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama