Reklama

Wóz za 680 tysięcy

Prawie 680 tysięcy złotych kosztował nowy średni wóz przekazany dzisiaj (sobota, 6 września) do Ochotniczej Straży Pożarnej w Marciszowie. Poświecenie i przekazanie kluczyków odbyło się podczas Dożynek Gminnych.

Koszt zakupu pokryli - Urząd Marszałkowski (100 tysięcy złotych), Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska (70 tysięcy złotych) oraz Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej (211 tysięcy złotych). Brakującą kwotę (około 300 tysięcy złotych) dołożyła Gmina Wiejska Marciszów. W ramach współpracy samorządów lokalnych, WFOŚ i KGPSP corocznie kupowanych jest kilkanaście pojazdów do jednostek działających w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Nowy mercedes zastąpi wysłużonego jelcza. Stary samochód zostanie wyceniony i wystawiony na sprzedaż.
Z samochodu korzystać będzie OSP Marciszów. Jednostka zatrudnia na etacie dwóch kierowców. Kierowcy dysponować będą teraz silnikiem o mocy 300 koni mechanicznych. Pojazd jest w pełni wyposażony. Posiada zbiornik na wodę o pojemności 2 500 litrów oraz 250 litrów środka pianotwórczego. Samochód posiada napęd terenowy 4x4. W cofaniu na pewno pomocna będzie kamera cofania. W ratownictwie przydadzą się pilarki do betonu czy piły ratownicze. W kabinie pojazd ma miejsca na aparaty tlenowe dla załogi.
Strażacy z OSP Marciszów średnio wyjeżdżają 100-110 razy w ciągu roku. Ilość wyjazdów alarmowych jednostki jest jedną z największych w skali kraju.
Mercedes został poświęcony przez proboszcza parafii z Marciszowa Zbigniewa Jagielskiego.
Matką chrzestną pojazdu została radna Sejmiku Wojewódzkiego Iwona Krawczyk.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama