Reklama

Wojewoda o ochronie i obronie mieszkańców

W Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbyło się dzisiaj spotkanie z wojewodą dolnośląską Anną Żabską. Dotyczyło programu Ochrona Ludności i Obrona Cywilna.

Wojewoda zachęcała do "budowania społecznej odporności". Ma to polegać m.in. na przygotowywaniu się do właściwej reakcji w sytuacji zagrożenia. Powinniśmy również posiadać własne zasoby pozwalające na przeżycie. Może to być m.in. plecak ewakuacyjny, który może się przydać np. w czasie. Powinniśmy również ustalić z bliskimi, gdzie się z nimi spotkamy po rozdzieleniu w sytuacji zagrożenia. Powinniśmy również pamiętać o pomocy sąsiadom. Wojewoda zachęcała do zainstalowania aplikacji Regionalny System Ostrzegania.

Reklama

W tym roku na ochronę cywilną rząd przeznaczył 5 mld zł. Na Dolny Śląsk trafiło 357 mln zł. Wszystkie samorządy z terenu powiatu kamiennogórskiego otrzymały łącznie 5,3 mln zł. Sam powiat może wydać 1,8 mln zł. Pieniądze mogą być przeznaczone na szkolenia oraz zakup sprzętu i wyposażenia. Powiat chce kupić m.in. koparkę, rękawy przeciwpowodziowe, agregaty prądotwórcze, cysterny na wodę pitną, kontenery mieszkalne, namiot pneumatyczny, maszty oświetleniowe oraz pompy do wody zanieczyszczonej.

Województwo dolnośląskie jest pierwszych w Polsce, w którym rozpoczęto cykl tego typu spotkań. Zaplanowano 30 spotkań w każdy mieście powiatowym oraz w miastach na prawach powiatu.

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama