Miasto Kamienna Góra rozpoczęło realizację projektu Zielona Kamienna Góra, jest to inicjatywa, która zwyciężył w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim 2022.
- Rozpoczynamy nasadzenia drzew, krzewów oraz kwiatów wieloletnich na rynku, oraz na ulicach: Żeromskiego i Karola Miarki – mówi burmistrz Janusz Chodasewicz.
Dziś na placu Wolności w miejscach przeznaczonych do nasadzeń drzew usunięto kostkę brukową i przygotowano wykopy. Wkrótce pojawi się tam 18 kilkuletnich lip. W pozostałych lokalizacjach zostaną zasadzone klony i brzoza. W sumie w centrum miasta przybędzie 27 nowych drzew. Projekt przewiduje także nasadzenia krzewów i bylin.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze