Jak informuje Sudeckie Towarzystwo Przyrodnicze, na kamiennogórskim zalewie wykluły się perkozy dwuczube.
Para perkozów założyła gniazdo na zalewie na początku czerwca. Wybrała miejsce tuż przy brzegu. MCKF, zarządca obiektu, odgrodził część brzegu wraz ze ścieżką, ograniczając dostęp ludzi do gniazda.
Ptaki złożyły jaja i właśnie doczekały się potomstwa. Wykluły się cztery pisklęta.
Według STP to pierwszy przypadek lęgu tego gatunku na zalewie w Kamiennej Górze.
STP apeluje o budowę na zbiorniku sztucznych pływających wysepek, które pozwoliłyby na bezpieczne gniazdowanie ptaków wodnych na zalewie.
fot. facebook / Genowefa Maria Budnik
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze