Dzisiaj (środa, 26 lutego) radni Kamiennej Góry rozważali wprowadzenie zmian do planu zagospodarowania przestrzennego dotyczącego m.in. obszaru byłej siedziby straży pożarnej przy ul. Słonecznej.
Radni już raz przyjęli ten plan, ale wojewoda zakwestionował m.in. sposób przygotowania mapy. Temat wrócił więc na sesję.
O możliwość zabrania głosu podczas sesji poprosili przedstawiciele wspólnoty mieszkaniowej z sąsiedniego budynku. Mieszkańcy od ponad 9 lat protestują przeciwko powstaniu na miejscu strażackich garaży kilkupiętrowego budynku mieszkalno-usługowego. Zmiany proponowane w planie umożliwiałyby postawienie takiego obiektu. Wysoki budynek, według sąsiadów, ograniczyłby dostęp słonecznego światła do ich mieszkań.
Przedstawiciele wspólnoty wskazywali, że przyjęcie zmian mogłoby oznaczać dla miasta dodatkowe koszty. Mieszkańcy mogliby bowiem domagać się odszkodowania za zmniejszenie wartości mieszkań albo ich wykupu przez miasto. W okolicy wzrósłby problem z miejscami parkingowymi. Wskazywali, że korzyści odniósłby tylko inwestor.
Argumentacja mieszkańców przekonała radnych. Za przyjęciem planu zagłosował jeden radny, 11 było przeciwko, 3 wstrzymało się od głosu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze