Zakończyła się pierwsza część kamiennogórskich uroczystości związanych z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Na cykl dzisiejszych (niedziela, 1 września) imprez zaprosił burmistrz Kamiennej Góry.
W południu, w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze rozpoczęła się uroczysta msza święta. Po niej mieszkańcy zebrali się przy obelisku Pamięci Ofiar Zamordowanych w Niemieckich Nazistowskich Obozach Pracy w Kamiennej Górze. Burmistrz Janusz Chodasewicz przypomniał historię II wojny światowej, odczytany został apel pamięci i złożone kwiaty.
Druga część uroczystości zaplanowano jest na godzinę 17:00 w Muzeum Tkactwa. Odbędzie się koncert muzyki polskiej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze