Reklama

Eksperymentalny rok

Radni Lubawki przyjęli dzisiaj, czwartek (31 marca), uchwałę umożliwiającą przekazanie Zakładowi Gospodarki Miejskiej zadań własnych gminy. Nowe obowiązki mają być przejmowane stopniowa, w miarę doposażania jednostki.



ZGM będzie mógł przejąć m.in. opiekę nad zielenią miejską i cmentarzami. Już zarządza targowiskiem. Ireneusz Kordziński, kierownik ZGM, nie był dzisiaj w stanie określić kosztów prowadzenia nowej działalności. Rok 2016 ma być eksperymentem. Firma musi kupić nowe wyposażenie, zatrudnić nowych pracowników. W miarę rozwoju potencjału ZGM przejmować będzie nowe obowiązki. Na optymalne wyposażenie firmy potrzeba 700-800 tys. zł. Minimum na ten rok to 400-500 tys. zł.

W tym roku ZGM przejmie opiekę nad zielenią miejską. Wypowiedziane zostały również umowy z zarządcami cmentarzy. Gdy minie umowny okres, cmentarzami zajmie się ZGM. Według radnego Artura Sarzyńskiego na tej działalności nie można stracić. - Zastanówmy się, czy chcemy mieć wpływ na to, co się dzieje na cmentarzach, czy chcemy nadal zlecać te zadania ? zachęcała radnych do poparcia uchwały Ewa Kocemba. Część radnych obawiała się, że przejęcie zadań przez ZGM i zatrudniania w tym roku osób na podstawie programów z Powiatowego Urzędu Pracy, spowoduje zwolnienia w innych firmach. Grzegorz Szmajdziński z Sanikomu (zarządcy cmentarza) potwierdził, że w spółce analizowana jest obecna sytuacja, nie  ma pewności czy nie będzie zwolnień.

Za przyjęciem uchwały było 10 radnych, przeciwko 5.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama