W świetlicy Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze rozegrany został turniej w warcaby 100-polowe. Zawodnicy rywalizowali w trzech grupach wiekowych. W każdej grali systemem szwajcarskim po 8 rund.
W najmłodszej grupie (do lat 10) grało 29 osób. Wśród chłopców wygrał Nikodem Haramus z kompletem zwycięstw. Drugie miejsce zajął Roman Bański, trzecie Leon Prokopik. Wśród dziewcząt wygrała Karolina Świnkowska (druga w klasyfikacji open), drugie miejsce zajęła Inez Nejwer, trzecie Maja Mazur.
W grupie warcabistów w wieku 11-15 lat grało 13 osób. Wśród chłopców wygrał Mateusz Kaczmarczyk, drugie miejsce zajął Gracjan Białas, trzecie Jan Powroźnik. Wśród dziewcząt wygrała Justyna Łuczak, drugie miejsce zajęła Zofia Maszczak, trzecie Maria Ślimak.
W najstarszej grupie, powyżej 15 roku życia, zagrało 11 osób. Z kompletem zwycięstw wygrał Mariusz Nowak, drugi był Michał Czyński, trzeci Jakub Zasada. Wśród pań wygrała Paulina Wielosik, druga była Emilia Okrzejska, trzecia Valentyna Poliak.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze