
Burmistrz Janusz Chodasewicz, wójt Patryk Straus i starosta Jarosław Gęborys wystąpili ze wspólnym apelem do ministra Michała Dworczyka (pełnomocnika rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2).
Nasze wystąpienie trafiło także do Ministra Zdrowia oraz Wojewody Dolnośląskiego.
? Postępy choroby na naszym terenie niepokoją nas poważnie, a nasze obawy rosną z każdym dniem. To wynik nie tylko rosnących wskaźników zachorowań, ale też małej liczby szczepień, jakie wykonuje się u nas. Praktycznie każda z naszych przychodni i oba szpitale wykonują jedynie po kilkadziesiąt szczepień w tygodniu. Ich moce przerobowe w tym zakresie są zdecydowanie wyższe. Niestety z powodu braku szczepionek nie mogą zostać w pełni wykorzystane ? czytamy w apelu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze