Reklama

Walczymy o zwiększenie puli szczepionek dla mieszkańców całego powiatu kamiennogórskiego.

 

 

Burmistrz Janusz Chodasewicz, wójt Patryk Straus i starosta Jarosław Gęborys wystąpili ze wspólnym apelem do ministra Michała Dworczyka (pełnomocnika rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2).

Nasze wystąpienie trafiło także do Ministra Zdrowia oraz Wojewody Dolnośląskiego.

? Postępy choroby na naszym terenie niepokoją nas poważnie, a nasze obawy rosną z każdym dniem. To wynik nie tylko rosnących wskaźników zachorowań, ale też małej liczby szczepień, jakie wykonuje się u nas. Praktycznie każda z naszych przychodni i oba szpitale wykonują jedynie po kilkadziesiąt szczepień w tygodniu. Ich moce przerobowe w tym zakresie są zdecydowanie wyższe. Niestety z powodu braku szczepionek nie mogą zostać w pełni wykorzystane ? czytamy w apelu.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama