Dzisiaj (czwartek, 29 sierpnia) odbyła się ostatnia wycieczka organizowana przez kamiennogórskie Centrum Kultury w ramach wakacyjnego cyklu ?Wakacyjne wycieczki?.
Dzisiaj uczestnicy wycieczki mogli z bliska przyjrzeć się owadom żyjącym na łąkach oraz pracy ornitologów, pracujących w ramach Krajowej Sieci Stacji Obrączkowania Ptaków.
Pani Kamila z Sudeckiej Stacji Terenowej Klubu Przyrodników w Uniemyślu rozdała lupy, pudełka, siatki do łapania owadów i wyjaśniała ?łowcom owadów? różnice, podobieństwa i ciekawostki z życia tych przedstawicieli fauny. Mogli też uczestniczyć w obrączkowaniu ptaków, a ornitolodzy opowiedzieli w jakim celu są one obrączkowane.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze