W dzień wagarowicza uczniowie klasy 2a technikum logistyki z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, czyli Oddziału Przygotowania Wojskowego, pojechali na zajęcia do 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.
Podczas zajęć z wojskowymi instruktorami młodzież ćwiczyła: elementy walki w bliskim kontakcie, orientowanie się w terenie bez mapy, działanie podczas marszu, szyki marszowe i patrolowe.
Młodzież przygotowywała się również do spartakiady sportowo-obronnej obejmowały. Ćwiczyła rzut granatem. Brała udział w ćwiczeniach z użyciem trenażera "Śnieżnik". Poznawała tajniki transportu rannego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze