W Szkółce Leśnej w Krzeszowie odbyły się dzisiaj zajęcia "Kto zimuje w Betlejem?". Uczestnicy mieli okazję poznać gatunki ptaków zimujące w okolicach Krzeszowa oraz wykonać karmniki.

Na terenie szkół rozwieszona została siatka, w którą łapane były ptaki. Złapane okazy były badane, opisywane i obrączkowane. Chwilę później wracały do lasu.
W wolnych chwilach między kolejnymi "połowami" uczestnicy zajęć wykonywali karmniki. Wycinali ze sklejki i kolorowali sylwetki ptaków.

Zmęczeni odpoczywali przy ognisku piekąc kiełbasy. Z resztek śniegu powstał bałwan.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze