Planując poruszanie się po terenie powiatu warto wybrać trasy, przy których nie ma wiele drzew. Od kilku dni łamiące się gałęzie, konary spadają na jezdnie i chodniki.
Gałęzie nie wytrzymują obciążenie, którym jest zmarznięty śnieg i lód. Dzisiaj rano konar drzewa spadł na ul. Kościuszki w Lubawce. Usuwali go strażacy z miejscowej OSP.
Do podobnego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej Marciszów - Kaczorów w Świdniku. Tu spadające konary zablokowały drogę.
Od kilku dni regularne wyjazdy na drogę krajową nr 5 między Domanowem a Pustelnikiem wykonują strażacy z Marciszowa i Pastewnika. Wszystkie wyjazdy związane są z usuwaniem gałęzi i drzew blokujących przejazd.

fot. Facebook / OSP Lubawka i 998 Kamienna Góra
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze