- Na chwilę obecną nie ma żadnego zagrożenia dla normalnej pracy przychodni i funkcjonowania ośrodka - czytamy w piśmie Stanisława Smoka, dyrektora SP ZOZ w Lubawce do przewodniczącego rady miasta Michała Ołdaka.
W czwartek (30 maja) podczas sesji rady miejskiej w Lubawce dyrektor potwierdził, że część personelu złożyła wypowiedzenia. Radni doszukiwali się związku między złożeniem wypowiedzeń, a zwołaniem na 12 czerwca rady społecznej w SP ZOZ. Burmistrz Ewa Kocemba nie chciał jednoznacznie stwierdzić, że dyrektora nie zmieni.
Dzień później (31 maja) na stronie Urzędu pojawił sie komunikat, w którym czytamy - W trakcie sesji Rady Miejskiej w Lubawce, która odbyła się w dniu 30 maja 2019 roku, pojawiła się nieprawdziwa informacja dotycząca złożenia przez lekarzy podstawowej opieki medycznej zatrudnionych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Lubawce wypowiedzeń zawartych z nimi umów o pracę. - i dalej - W dniu 31 maja 2019 roku przeprowadziłam rozmowę z Dyrektorem SP ZOZ w Lubawce ? Stanisławem Smokiem, który poinformował, że taka sytuacja nie miała miejsca i opieka medyczna w przychodniach zdrowia na terenie naszej gminy w żaden sposób nie jest zagrożona, nie jest też zagrożone działanie naszych przychodni. Na dzień dzisiejszy żaden lekarz nie złożył wypowiedzenia.
W oświadczeniu dyrektora SP ZOZ (z 31 maja, pismo wpłynęło do Rady 3 czerwca) skierowanym do przewodniczącego rady, czytamy, że po rozmowie dyrektora z burmistrz i uzyskaniu zapewnienia, że nie nastąpi zmiana dyrektora, wszyscy lekarze, którzy złożyli "wnioski o rozwiązanie stosunku pracy", wycofali je. Wnioski złożone zostały 29 maja, wycofane 31 maja.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze