W Paryżu trwają Igrzyska Paralimpijskie. Wczoraj startowała, pochodząca z Lubawki, Lucyna Kornobys.
Polka rywalizowała w pchnięciu kulą w klasie F34. Uzyskała 8,33 m, to jej najlepszy wynik w tym sezonie. Z takim wynikiem zajęła drugie miejsce i wywalczyła srebrny medal. Wygrała Chinka Lijuan Zou (9,14 m).
To trzecie paralimpijskie srebrno Lucyny Kornobys. Poprzednie medale zdobywała w Tokio (2021) i Rio de Janeiro (2016). Za każdym złoto zdobywała Chinka Lijuan Zou.
Kolejna paralimpiada w 2028 roku w Los Angeles.
fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paralimpijski
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze