Reklama

Trzeci projekt

Od 2019 roku powiat kamiennogórski rozbudowuje sieć tras wspinaczkowych. Zakończone zostały już dwa projekty zakładające wyznaczenie tras, trzeci jest realizowany.

W ciągu trzech lat pod wspinaczkę skałkową zagospodarowane zostały terenu góry Zadziernej, Urwisko Góra Trzy Kawałki, Spękane Skały oraz Kamieniołom Pod Pustelnią. Łącznie powstało ponad 120 dróg wspinaczkowych, część z nich została wytyczona na nowo, część natomiast zrewitalizowana.

Proces zagospodarowania terenów wspinaczkowych polega na przygotowaniu i oczyszczeniu terenu, zaprojektowaniu przebiegu tras, a następnie zainstalowaniu bezpiecznych, spełniających normy punktów asekuracyjnych.

We wszystkich projektach realizowane były działania poprawiające atrakcyjność turystyczną m.in. montaż tablic informacyjnych, wiat, ławek, palenisk, koszy na śmieci. W każdej gminie powstają stacje ładowania małej elektromobilności.

Reklama

Wartość wszystkich działań to ponad 67 000 euro, z czego 85% stanowi dofinansowanie.

fot. Nadleśnictwo Kamienna Góra

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama