Od 2019 roku powiat kamiennogórski rozbudowuje sieć tras wspinaczkowych. Zakończone zostały już dwa projekty zakładające wyznaczenie tras, trzeci jest realizowany.
W ciągu trzech lat pod wspinaczkę skałkową zagospodarowane zostały terenu góry Zadziernej, Urwisko Góra Trzy Kawałki, Spękane Skały oraz Kamieniołom Pod Pustelnią. Łącznie powstało ponad 120 dróg wspinaczkowych, część z nich została wytyczona na nowo, część natomiast zrewitalizowana.
Proces zagospodarowania terenów wspinaczkowych polega na przygotowaniu i oczyszczeniu terenu, zaprojektowaniu przebiegu tras, a następnie zainstalowaniu bezpiecznych, spełniających normy punktów asekuracyjnych.
We wszystkich projektach realizowane były działania poprawiające atrakcyjność turystyczną m.in. montaż tablic informacyjnych, wiat, ławek, palenisk, koszy na śmieci. W każdej gminie powstają stacje ładowania małej elektromobilności.
Wartość wszystkich działań to ponad 67 000 euro, z czego 85% stanowi dofinansowanie.

fot. Nadleśnictwo Kamienna Góra
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze