Reklama

Szkolne formalności

Dzisiaj (czwartek, 8 sierpnia) odbyła się nadzwyczajna sesja rady miejskiej w Lubawce. Wszystkie tematy dotyczyły szkół w Chełmsku Śląskim i Lubawce.

 

W związku z reformą oświaty od 1 września przestaną istnieć gimnazja. Przygotowane uchwały dostosowują nazewnictwo szkół do sytuacji w nowym roku szkolnym. Radni przyjęli uchwały likwidujące gimnazja w Lubawce i Chełmsku Śląskim. Zatwierdzili również zmianę nazwy Zespołów Szkół Publicznych w Chełmsku Śląskim i Lubawce na Zespół Szkolno-Przedszkolny. Przyjęta została również uchwała o planu sieci szkół podstawowych i określeniu granic obwodów. Zmian granic nie ma.

Wszystkie uchwały przyjęte zostały jednogłośnie (przy 14 obecnych radnych).

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama