Dzisiaj (czwartek, 8 sierpnia) odbyła się nadzwyczajna sesja rady miejskiej w Lubawce. Wszystkie tematy dotyczyły szkół w Chełmsku Śląskim i Lubawce.
W związku z reformą oświaty od 1 września przestaną istnieć gimnazja. Przygotowane uchwały dostosowują nazewnictwo szkół do sytuacji w nowym roku szkolnym. Radni przyjęli uchwały likwidujące gimnazja w Lubawce i Chełmsku Śląskim. Zatwierdzili również zmianę nazwy Zespołów Szkół Publicznych w Chełmsku Śląskim i Lubawce na Zespół Szkolno-Przedszkolny. Przyjęta została również uchwała o planu sieci szkół podstawowych i określeniu granic obwodów. Zmian granic nie ma.
Wszystkie uchwały przyjęte zostały jednogłośnie (przy 14 obecnych radnych).
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze