Dzisiaj (niedziela, 11 listopada) w kamiennogórskim ratuszu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 100 lat niepodległości.
Spotkanie w sali witrażowej rozpoczął Jan Lubieniecki. Historyk, regionalista mówił o wkładzie włożonym przez wiele osób w odzyskanie niepodległości. O tym, że Polska powstał dzięki współpracy różnych środowisk i rezygnacji z własnych ambicji. Wskazał również kilka mniej znanych faktów związanych z datą 11 listopada. Wykład zakończył odpowiedzią na pytanie, dlaczego Polska straciła niepodległość.
Artystyczną częścią spotkania był koncert Doroty Ujdy-Jankiewicz (sopran) i Andrzeja Jankiewicza (tenor) "Bóg, honor, ojczyzna".

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze