Reklama

Święto Niepodległości - Kamienna Góra

Dzisiaj (niedziela, 11 listopada) w kamiennogórskim ratuszu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 100 lat niepodległości.

 

Spotkanie w sali witrażowej rozpoczął Jan Lubieniecki. Historyk, regionalista mówił o wkładzie włożonym przez wiele osób w odzyskanie niepodległości. O tym, że Polska powstał dzięki współpracy różnych środowisk i rezygnacji z własnych ambicji. Wskazał również kilka mniej znanych faktów związanych z datą 11 listopada. Wykład zakończył odpowiedzią na pytanie, dlaczego Polska straciła niepodległość.

Artystyczną częścią spotkania był koncert Doroty Ujdy-Jankiewicz (sopran) i Andrzeja Jankiewicza (tenor) "Bóg, honor, ojczyzna".

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama