Dzisiaj (piątek, 15 kwietnia) w Centrum Kultury w Kamiennej Górze odbyło się wręczenie stypendiów uczniom miejskich gimnazjów. Nagrody, ufundowane przez organ prowadzący, otrzymali również uczniowie Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej.
Stypendia wręczane są zgodnie z uchwałą rady miasta. Otrzymuje je gimnazjaliści, którzy przekroczyli średnią 5,0. Osobno wyróżniani są najlepsi sportowcy. Dzisiaj wręczone zostały stypendia za pierwszy okres nauki w roku szkolnym 2015/2016.
Najlepszym uczniem okazała się Martyna Kiełbasa, z klasy IIIc Gimnazjum nr 2, uzyskała średnią 5,87. Wśród drugoklasistów średnią 5,69 pochwalić sie może Zuzanna Wiśniewska (klasa IIa, GImnazjum nr 2). W najmłodszym roczniku identyczną średnią (5,29) uzyskało troje uczniów klasy Ib Gimnazjum nr 2 - Natalia Olczak, Maciej Brzoza, Julia Żabska.
Za osiągnięcia sportowe nagrodzeni zostali: Dominik SOja (Gimnazjum nr 1) i Radosłąw Malec (Gimnazjum nr 2).
Stypendia otrzymali: Oliwia Padoł, Olga Obrzud, Maciej Kiec, Inez Kwiatkowska i Kacper Jaworski z GImnazjum nr 1 oraz uczniowie Gimnazjum nr 2: Karol Kucharski, Natalia Olszak, Maciej Brzoza, Aleksandra Fryzowicz, Julia Żabska, Anna Druciak, Natalia Maciaszek, Martyna Nieczyperowicz, Julia Szczepanek, Zuzanna Wiśniewska, Jakub Bednarz, Hubert Czoch, Zofia Dębska, Konrad Gawerda, Adam Jacyno, Jakub Kuklis, Hanna Mierzwa, Alicja Nowicka, Kornel Sopata, Dominika Talarczyk, Alicja Zdzińska, Klaudia Hnatiuk, Eryk Mika, Dariusz Smoleń, Piotr Szakiel, Adam Szawłowski, Agata Binkowska, Maria Dębska, Magdalena Kurkowska, Małgorzata Kurkowska, Sandra Kuzar, Natan Marczak, Martyna Michalska, Paulina Sobota, Wiktor Stankowski, Wojciech Banaś, Wojciech Bednarz, Aleksandra Buława, Martyna Kiełbasa.
Podczas uroczystości stypendia odebrali również uczniowie Społecznego Gimnazjum Edukacji Europejskiej. W ich przypadku, fundowane przez stowarzyszenie prowadzące szkołę, nagrody przyznawane są uczniom, którzy osiągnęli średnią minimum 5,2 z dziesięciu przedmiotów egzaminacyjnych. W tym roku nagrodzeni zostali: Olga Sławatyniec (średnia 5,95), Karolina Sawa, Julia Potoniec, Antonina Trzaskoma, Karina Czerwińska, Daria Dziakowska.
Po wręczeniu nagród uczniowie SGEE przedstawili krótki program, w którym zaprezentowali swoje pasje m.in. szermierkę, poezję, śpiew.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze