Strażacy z Pisarzowic chcą utworzyć Przedszkolną Grupę Pożarniczą. Miałaby działać przy przedszkolu w Pisarzowicach.
Pomysł współpracy strażaków z przedszkolami nie jest nowy. W Kamiennej Górze, w Przedszkolu nr 3, od kilku lat działa grupa małych strażaków. Zajmuje się nią druh Adam Ryczko z Ptaszkowa. Dzieci uczą się podstaw ratownictwa, przygotowują też występy związane z pracą strażaków.
Grupa w Pisarzowicach ma powstać dzięki zaangażowaniu druhny Katarzyny Krok i druhów Bartłomieja Łukasika oraz Zdzisława Cebuli. Trwają jeszcze rozmowy z dyrekcją szkoły. Grupa mogłaby powstać po feriach zimowych.
Informację podała strona OSP Pisarzowice.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze