Reklama

Straciła ponad 70 tys. zł

Do kamiennogórskich policjantów zgłosiła się 51-latka, która została oszukana. Kobieta straciła 76 tys. zł.

Poszkodowana uległa namowom dzwoniących do niej oszustów i zainstalowała oprogramowanie do zdalnego dostępu. Następnie zalogowała się do banku, umożliwiając oszustom kradzież pieniędzy.

Policjanci opisują, jak działali sprawcy, mają nadzieję, że uchroni to inne osoby przed podobną stratą.

    1. Podszyli się pod numer infolinii jednego z banków;
    2. Oszuści poinformowali „klientkę”, że jej środki na koncie są zagrożone, a dodatkowo ktoś próbował wyłudzić na jej dane kredyt i liczy się czas;
    3. Przekonali kobietę do zainstalowania dodatkowej aplikacji, dzięki której uzyskali zdalny dostęp do jej urządzenia;
    4. Namówili poszkodowaną do zalogowania się do swojego konta, dzięki czemu przejęli jej konto bankowe;
    5. Tym samym przestępcy wykonali szereg transakcji, a kobieta straciła prawie 76 tysięcy złotych.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: policja Kamienna Góra
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama