Reklama

Średniowieczna osada

Jeszcze tylko dzisiaj (niedziela, 28 czerwca) każdy zwiedzający krzeszowskie opactwo może poznać życie w średniowiecznej osadzie.

 

Już na wejściu na teren opactwa stanął namiot zachęcający do zwiedzenia podziemi oraz zapoznania się ze średniowieczną osadą. Każdy turysta wybierający się na Trasę Podstawową może doświadczyć części życia w średniowieczu.

Na placu tuż za podziemiami stanęły białe namioty osadników. Zwiedzający już na samym początku trasy mogą usłyszeć grę na harfie. Każdy może wybić monetę. Dla chętnych prowadzone są warsztaty z kaligrafii, tkactwa czy też z czerpania papieru.

Dużym zainteresowaniem cieszy się strzelanie z łuku.

Reklama

Trasa Podstawowa obejmuje m.in. Kościół Klasztorny, Mauzoleum Piastów Śląskich, zabytkowy cmentarz, kaplica Marii Magdaleny. Więcej o Trasie Podstawowej - https://opactwo.eu/dla-turysty/oferta-turystyczna/trasa-podstawowa/

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama