W dniach 6-7 grudnia w Sycowie odbyła się konferencja ?Szkoła-Zdrowie-Sport ? możliwości współpracy samorządów powiatowych i gminnych ze Szkolnym Związkiem Sportowych w województwie dolnośląskim przy realizacji zadań związanych ze szkolną kulturą fizyczną?.
W konferencji wzięli udział dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Kamiennej Górze Katarzyna Bandyk oraz dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Fizycznej w Kamiennej Górze Zenon Król, pełniącego również funkcję radnego Powiatu Kamiennogórskiego.
Jednym z punktów programu konferencji było podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół i powiatów Dolnego Śląska za rok szkolny 2018/2019. Wręczono wyróżnienia trzem najlepszym powiatom. Powiat kamiennogórski zajął drugie miejsce w rankingu na ?Najbardziej usportowiony powiat województwa dolnośląskiego?. Nagrodę z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i jednocześnie Przewodniczącego Szkolnego Związku Sportowego odebrała dyrektor MOS.
Podczas konferencji omówione zostały kierunki działań samorządu Województwa Dolnośląskiego w obszarze kultury fizycznej dzieci i młodzieży w 2020 roku.
W konferencji uczestniczyli również Jarosław Maroszek dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Jakub Kalinowski przedstawiciel Fundacji V4Sport.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze