Trwa współpraca Kamiennej Góry z partnerskimi miastami Wolfenbuttel i Bitterfeld w Niemczech.
Do Wolfenbuttel pojechał zespół teatralny ?My?. Działająca przy Centrum Kultury grupa pojechała na warsztaty teatralne z niemieckimi gimnazjalistami. Kamiennogórscy aktorzy obejrzeli przedstawienie przygotowane przez niemieckie klasy teatralne. My wystawiło zeszłoroczne przedstawienie ?Ballada o dwóch siostrach?. Kamiennogórska grupa została wysoko oceniona i pozytywnie przyjęta również przez miejscowe media.
W tym samym czasie w Kamiennej Górze gościł burmistrz Bitterfeld. W spotkaniu z burmistrzem Krzysztofem Świątkiem uczestniczył również Sławomir Staniec. Jego obecność nie była przypadkowa. Rozmowa dotyczyła bowiem współpracy pływaków z obu miast. Niewykluczone, że już podczas Dni Kamiennej Góry, w tradycyjnych zawodach pływackich prawdopodobnie uczestniczyć będzie grupa zawodników z Niemiec.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze