Reklama

Śmieci bez zmian

Janusz Chodasewicz, burmistrz Kamiennej Góry, podjął kolejną próbę przekonania radnych do wprowadzenia podwyżki opłat za odbiór odpadów. W projekcie uchwały zaproponował podwyżkę do 25 zł.

 

Propozycję wprowadzenia podwyżki radni rozpatrywali po raz trzeci. Radny Jacek Bruździak jako jeden z powodów konieczności wprowadzenie podwyżki wskazywał złą politykę kadrową prowadzoną przez burmistrza, co wpływa m.in. na niską ściągalność opłat za śmieci. Skarbnik Iwona Pazgan poinformowała o nowych działaniach mających poprawić ściąganie opłat.

Radni ponownie nie wyrazili zgody na zwiększenie opłaty, za przyjęciem uchwały zagłosowało 7 radnych, 7 było przeciwko, 1 wstrzymał się od głosu.

Po głosowaniu burmistrz zaproponował, aby radni, którzy głosowali przeciwko podwyżce pokazali skąd wziąć 1,5 mln zł na zbilansowanie systemu odbioru odpadów. O tyle koszty mają przewyższyć dochody bez podwyżki. Według burmistrza radni głosujący przeciwko "nie chcą, lub nie potrafią" zrozumieć, że działają na szkodę mieszkańców. Bez podwyżki ograniczone zostaną bowiem remonty lub miejskie inwestycje.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama