Reklama

Ślubowanie klas mundurowych w kamiennogórskiej szkole

Uczniowie dwóch tzw. klas mundurowych w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze złożyli dzisiaj ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostali pasowani na kadetów.

W tym roku w ZSZiO powstały dwie klasy mundurowe. Jedna, ucząca w zawodzie technik logistyk, to tradycyjnie tzw. klasa wojskowa. Druga jest tegoroczną nowością. Uczniowie technikum kształcącego w zawodzie spedytor poznawać będą tajniki pracy policjanta i strażnika granicznego.

Młodzież podczas ślubowania na sztandar reprezentowali uczniowie: Alan Ladenberger, Jakub Skotarczak, Ksawery Rusnarczyk, Filip Tęcza.

Reklama

Po ślubowaniu nagrody odebrali najlepsi kadeci ze starszych roczników. W tym roku wyróżnieni zostali: Dawid Jaje, Szymon Książek, Oliwia Sroka i Jakub Michalik. Pamiątkowe odznaki otrzymali kadeci, którzy po raz pierwszy oddali skok ze spadochronem.

W dzisiejszej uroczystości uczestniczyła poseł Iwona Krawczyk, marszałek województwa Paweł Gancarz, radna sejmiku Ewa Kocemba, przedstawiciele jednostek wojskowych, policji i straży pożarnej, lokalni samorządowcy, szefowie instytucji oraz rodzice uczniów.

Miejsce zdarzenia mapa Kamienna Góra
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama