Uczniowie dwóch tzw. klas mundurowych w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze złożyli dzisiaj ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostali pasowani na kadetów.
W tym roku w ZSZiO powstały dwie klasy mundurowe. Jedna, ucząca w zawodzie technik logistyk, to tradycyjnie tzw. klasa wojskowa. Druga jest tegoroczną nowością. Uczniowie technikum kształcącego w zawodzie spedytor poznawać będą tajniki pracy policjanta i strażnika granicznego.
Młodzież podczas ślubowania na sztandar reprezentowali uczniowie: Alan Ladenberger, Jakub Skotarczak, Ksawery Rusnarczyk, Filip Tęcza.
Po ślubowaniu nagrody odebrali najlepsi kadeci ze starszych roczników. W tym roku wyróżnieni zostali: Dawid Jaje, Szymon Książek, Oliwia Sroka i Jakub Michalik. Pamiątkowe odznaki otrzymali kadeci, którzy po raz pierwszy oddali skok ze spadochronem.
W dzisiejszej uroczystości uczestniczyła poseł Iwona Krawczyk, marszałek województwa Paweł Gancarz, radna sejmiku Ewa Kocemba, przedstawiciele jednostek wojskowych, policji i straży pożarnej, lokalni samorządowcy, szefowie instytucji oraz rodzice uczniów.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze