Reklama

Słaby wynik

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu opublikowała wstępne wyniki sprawdzianu szóstoklasisty. Średni wynik w województwie wyniósł 23,6 punktów. W powiecie kamiennogórskim 425 uczniów zdobyło średnio 22,8 punktu.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna we Wrocławiu opublikowała wstępne wyniki sprawdzianu szóstoklasisty. Średni wynik w województwie wyniósł 23,6 punktów. W powiecie kamiennogórskim 425 uczniów zdobyło średnio 22,8 punktu.

Sprawdzian najlepiej napisali uczniowie z Wrocławia (średnia 27,2 pkt.) Najgorsze wyniki (średnia 21,4 pkt.) szóstoklasiści zdobyli w powiatach: legnickim, strzelińskim i złotoryjskim.

W podziale ze względu na lokalizację szkoły najlepiej wypadli uczniowie chodzący do szkół w miastach powyżej 100 tysięcy mieszkańców (średnia 25,6 pkt.). Na wsi średnia wyniosła 22,4, a w miastach do 20 tysięcy mieszkańców 22,6 punktów. W miastach od 20 do 100 tysięcy mieszkańców średnia wyniosła 23,8.

Sprawdzian sprawdza umiejętność czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystania wiedzy w praktyce. Arkusz standardowy zawiera 26 zadań. Za poprawne wykonanie wszystkich poleceń można otrzymać 40 punktów.

Reklama

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama