Rzymskie monety znaleźli archeolodzy pracujący w okolicach Lubawki. Jest szansa, że znalezisko trafi do kamiennogórskiego muzeum.
Odkrycie nie jest nowe. Archeolodzy pracowali w okolicach Lubawki na początku 2019 roku. Odkrycie nie było ujawniane ponieważ obawiano się, że poszukiwacze skarbów rozkopią okolicę.
Monety są obecnie na jednej z wrocławskich uczelni. Trwa opracowywanie znaleziska. Nie wiadomo, jak długo to potrwa. Jest szansa, że po zakończeniu prac, naukowcy przekażą monety do Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze