Reklama

Referendum nieważne

Dzisiaj (niedziela, 2 lutego) odbyło się referendum w sprawie odwołania Ewy Kocemby z funkcji burmistrz Lubawki przed upływem kadencji.

Aktualizacja 03.02.2020.

Na terenie gminy Lubawka było 8874 uprawnionych do głosowania. W wyborach 4 listopada 2018 roku. w których wybrana została burmistrz Ewa Kocemba, brały udział 4673 osoby. Referendum byłoby ważne gdyby zagłosowało 3/5 wyborców z 4 listopada, czyli 2804 osoby.
W referendum uczestniczyło 1357 osób, czyli 15,29% uprawnionych. Oddano 1345 głosów ważnych. Za odwołaniem burmistrz było 1166 osób.
Referendum jest więc nieważne. 

Oryginalna informacja
Głosowanie trwało do godziny 21. Według nieoficjalnych danych wyniki referendum nie będą wiążące. Frekwencja wyniosła kilkanaście procent. W tej sytuacji wynik referendum nie ma znaczenia.

Reklama

Według nieoficjalnych danych w głosowaniu uczestniczyło 1358 osób, oddano 1165 głosów za odwołaniem burmistrza, 179 osób było przeciwnych.

Ewa Kocemba pozostanie burmistrzem Lubawki.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama