Reklama

Przedszkolaki na komendzie

Wczoraj policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Kamiennej Górze. Dzięki wizycie przedszkolaki miały okazję poznać pracę funkcjonariuszy, zobaczyły psy służbowe, odwiedziły areszt, z bliska zobaczyły sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

 

Policjanci każdego dnia w szkołach i przedszkolach na terenie powiatu kamiennogórskiego prowadzą wiele spotkań z dziećmi. Tym razem to dzieci odwiedzili mundurowych. Po wejściu do jednostki policji zobaczyły jak wygląda praca policjanta. Przedszkolaki miały okazję poznać ?od wewnątrz? specyfikę służby w Policji, obejrzeć sprzęt i umundurowanie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie, a także zapoznać się z pracą dyżurnego jednostki. Duże zainteresowane wśród dzieci wzbudziły radiowozy, do których mogli wejść, usiąść na miejscu kierowcy lub na miejscach przeznaczonych dla osób zatrzymanych, włączyć sygnały, a także zobaczyły pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Najmłodszym w trakcie spotkania mundurowi przypomnieli m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na koniec wycieczki przedszkolakom zdjęto odciski palców na kartkach z wizerunkiem komisarza Lwa, które zabrały ze sobą do domów. Spotkanie zakończyło się wspólną pamiątkową fotografią.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama