Reklama

Przebudowa ul. Papieża Jana Pawła II

Wkrótce ruszamy z przebudową ponad 400-metrowego odcinka ul. Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze. Ogłosiliśmy przetarg i czekamy na wyłonienie wykonawcy. Prace powinny ruszyć w połowie sierpnia.

 

Chcemy m.in. poszerzyć ulicę w rejonie skrzyżowania z ul. Jeleniogórską. Kierowcom będzie łatwiej ustawić się przed sygnalizacją świetlną, bo strefa skrzyżowania wydłuży się o około 25 metrów. Zbudujemy dwie zatoki dla autobusów i miejsca postojowe dla samochodów osobowych. Pięć przejść dla pieszych znajdujących się w tym rejonie zostanie oświetlonych. Pojawią się też pasy zieleni.

Prace mogą potrwać 10 miesięcy.

Na przebudowę ulicy uzyskaliśmy 2,1 mln zł dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozwoli to sfinansować 70 procent inwestycji. Resztę wyłożymy z własnego budżetu. Wartość całego projektu została oszacowana na ok. 3 mln złotych.

Reklama

? To kolejny projekt drogowy, który realizujemy ze wsparciem Funduszu Dróg Samorządowych. W ubiegłym roku otrzymaliśmy dotacje na ul. Jedwabną i Cegielnianą. Wtedy pozyskaliśmy z tego źródła ponad 1,2 mln zł ? mówi Janusz Chodasewicz burmistrz Kamiennej Góry.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama