Polska Agencja Prasowa opublikowała propozycje stawek wynagrodzeń zaproponowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
PAP publikuje dane na podstawie projektu załącznika do rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Zmiany, obniżka wynagrodzeń, dotyczy wójtów, burmistrzów, starostów, marszałków województw i skarbników. Projekt przesłany został do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu, ministerstwo czeka na opinię do poniedziałku (14 maja).
Zgodnie z projektem wynagrodzenie zasadnicze wójta w gminie do 15 tys. mieszkańców musiałoby zmieścić się w przedziale 3400-4700 zł, do tego dodatek funkcyjny maksymalnie 1900 zł. Wójt czy burmistrz w gminie, w której mieszka ponad 15 tys. osób, ale nie więcej niż 100 tys. zł mógłby mieć wynagrodzenie zasadnicze większe o 100 zł (3600-4800 zł), dodatek funkcyjny większy o 200 zł (2100 zł). Wynagrodzenie starosty m.in. w powiecie kamiennogórskim miałoby wynosić od 3400 do 4700 zł, dodatek funkcyjny 1900 zł. Dla skarbników w małych gminach (do 15 tys. mieszkańców) projekt zakłada 3800 zł wynagrodzenia zasadniczego i 1760 zł dodatku funkcyjnego. W większych gminach (15-100 tys. mieszkańców) kwoty te wzrosłyby do 4200 zł i 2200 zł.
Informacja PAP z linkiem do projektu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze