Reklama

Propozycje obniżek pensji

Polska Agencja Prasowa opublikowała propozycje stawek wynagrodzeń zaproponowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

PAP publikuje dane na podstawie projektu załącznika do rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Zmiany, obniżka wynagrodzeń, dotyczy wójtów, burmistrzów, starostów, marszałków województw i skarbników. Projekt przesłany został do Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu, ministerstwo czeka na opinię do poniedziałku (14 maja).

Zgodnie z projektem wynagrodzenie zasadnicze wójta w gminie do 15 tys. mieszkańców musiałoby zmieścić się w przedziale 3400-4700 zł, do tego dodatek funkcyjny maksymalnie 1900 zł. Wójt czy burmistrz w gminie, w której mieszka ponad 15 tys. osób, ale nie więcej niż 100 tys. zł mógłby mieć wynagrodzenie zasadnicze większe o 100 zł (3600-4800 zł), dodatek funkcyjny większy o 200 zł (2100 zł). Wynagrodzenie starosty m.in. w powiecie kamiennogórskim miałoby wynosić od 3400 do 4700 zł, dodatek funkcyjny 1900 zł. Dla skarbników w małych gminach (do 15 tys. mieszkańców) projekt zakłada 3800 zł wynagrodzenia zasadniczego i 1760 zł dodatku funkcyjnego. W większych gminach (15-100 tys. mieszkańców) kwoty te wzrosłyby do 4200 zł i 2200 zł.

Reklama

Informacja PAP z linkiem do projektu.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama