Dzisiaj (piątek, 22 kwietnia) w Kamiennej Górze przebywał wojewoda Paweł Hreniak. W starostwie wręczył samorządowcom promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
Dokumenty potwierdzające przyznanie dotacji do remontów otrzymało w Kamiennej Górze kilkunastu wójtów i burmistrzów oraz kilku starostów z południowej części województwa dolnośląskiego od Bogatyni do Mieroszowa. Wojewoda wręczał promesy w asyście senatora Krzysztofa Mroza i poseł Marzeny Machałek.
W tym roku samorządowcy z Dolnego Śląska złożyli wnioski o 140 mln zł. Województwa dostało 32 mln zł. Wojewoda P. Hreniak wyraził nadzieję, że w trakcie roku przyznane zostaną dodatkowe środki.
Jedynym samorządem z terenu powiatu kamiennogórskiego, który odebrał promesę, było starostwo. Jak już pisaliśmy (Promesy w Kamiennej), powiat otrzymał 1,6 mln zł na remont drogi przez Przedwojów (równoległa do drogi krajowej nr 5). Przyznana kwota to 80% kosztów. Resztę musi zapewnić powiat. Starosta na razie nie zdradza, skąd weźmie tę kwotę.
Remont obejmie 3 km drogi nr 3476D. Trasa została uszkodzona podczas powodzi w czerwcu 2013 roku. Remont obejmować będzie: wymianę podbudowy oraz warstwy wiążącej i ścieralnej na całej długości remontowanego odcinka, regulację odwodnienia poprzez oczyszczenie istniejących rowów, odbudowę przepustów oraz ścieku z korytek betonowych będących w złym stanie technicznym na zjazdach. Remont ma się zakończyć do 12 sierpnia 2016. Gwarancja na wykonane prace to minimum 60 miesięcy. O wyborze oferty decydować będzie cena (90) i gwarancja (10). Oferty można składać do 6 maja ? szczegóły BIP starostwa.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze