Burmistrz Lubawki Andrzej Wojdyła przedstawił projekt budżetu gminy Lubawka na 2025 rok. Dokumentem zajmą się teraz radni. Zacznie obowiązywać po przyjęciu na sesji.
Zgodnie z projektem dochody Lubawki w 2025 roku mają wynieść prawie 75 mln zł. Wydatki zaplanowane zostały na ponad 80,8 mln zł. W tym wydatki majątkowe mają przekroczyć 27,8 mln zł. Deficyt wynosi ponad 5,8 mln zł.
Największe zaplanowane wydatki majątkowe to: rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Chełmsku Śląskim oraz wodociągowej w Miszkowicach (6 mln zł), remont ul. Kolonia w Chełmsku Śląskim (4,5 mln zł), przebudowa budynku mieszkalnego przy ul. Sądeckiej 24 w Chełmsku Śląskim (2,2 mln zł), remont elewacji przebudowa części pomieszczeń w ratuszu (3 mln zł), zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego, quada i łodzi (1,4 mln zł), budowa i rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Lubawce (1,6 mln zł), budowa i modernizacja obiektów sportów zimowych (1,6 mln zł).
Na koniec 2025 roku gmina Lubawka ma mieć 6,6 mln zł długu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze