Reklama

Problemy w służbie zdrowia

Podczas sesji radni Lubawki dowiedzieli się, że nie tylko powiat ma problemy ze służbą zdrowia. Wypowiedzenia złożyli również lekarze w lubawskiej poradni.

 

Informacja o problemach z lekarzami pojawiła się przy okazji dyskusji o przekazaniu z budżetu miasta pieniędzy na remont dachu poradni w Lubawce. Radni pytali dyrektora SP ZOZ Stanisława Smoka o plotki dotyczące zwolnienia się lekarzy. Dyrektor potwierdził, że wypowiedzenie zostało złożone. Szczegółów jednak nie ujawnił.

Podczas późniejszej dyskusji radni sugerowali, że wypowiedzenia złożone zostały w związku z krążącymi plotkami o zamiarze zwolnienia dyrektora przez burmistrz. Radni domagali się zapewnienia, że do takiej zmiany nie dojdzie. Burmistrz Ewa Kocemba potwierdziła, że na 12 czerwca zwołane jest posiedzenie rady społecznej SP ZOZ. W porządku obrad są tylko punkty dotyczące zatwierdzenia wykonania budżetu za 2018 rok i planu na rok 2019. Takie posiedzenie odbywa się co roku. Przewodniczący Michał Ołdak chciał, aby burmistrz na sesji potwierdziła, że nie ma zamiaru zmieniać dyrektora. Burmistrz takiego zapewnienia nie dała.

Reklama

Zgodnie z prawem rada społeczna SP ZOZ ma tylko funkcje doradcze. Nie podejmuje decyzji o zwolnieniu dyrektora.

Radni Lubawki przyjęli dwa apele. Pierwszy, skierowany do zarządu powiatu, z prośbą o poprawienie sytuacji w kamiennogórskim szpitalu. Drugi do burmistrz i rady społecznej o podjęcie działań zapewniających skuteczne funkcjonowanie lubawskiej poradni.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama