Już po raz dwudziesty pierwszy Centrum Kultury zorganizowało Przegląd Twórców Plastyków Ziemi Kamiennogórskiej. Prace wykonane były w przeróżnych technikach. Imponująco wyglądają grafiki tworzone komputerowo.
XXI Przegląd zgromadził dwudziestkę twórców (ich lista na końcu tekstu). Od pięciu lat samorządowy z powiatu kamiennogórskiego nagradzają ich zdaniem najlepsze prace. W tym roku nagrody odebrali:
- nagrodę Burmistrza Kamiennej Góry: Tadeusz Suski
- nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta Kamienna Góra: Monika Maslak i Bartłomiej Dymka
- nagrodę Wójta Gminy Kamienna Góra: Ireneusz Szymik, wyróżnienie dla Pawła Kowalskiego.
- nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Lubawka: Lilianna Krzemińska
- nagrodę Wójta Gminy Marciszowa: Wiesław Kozłowski
- nagrodę Starosty Kamiennogórskiego: Lilianna Krzemińska
- nagrodę Przewodniczącej Rady Powiatu: Sławomir Przerwa
- nagrodę Dyrektora Centrum Kultury: Wiesław Janas i Zdzisław Pisarski
Wystawę można oglądać w Galerii Centrum do 23 czerwca 2013.
Lista artystów: Justyna Ciszek, Bartłomiej Dymek, Rudolf Grucela, Karolina Homoncik, Wiesław Janas, Monika Karasińska-Sopata, Wiesław Kozłowski, Pawel Kowalski, Lilianna Krzemińska, Konrad Kwiecień, Monika Maślak, Bernadeta Nowak, Anna Nowiszewska, Zygmunt Oleksiak, Maria Pękala, Zdzisław Pisarski, Sławomir Przerwa, Tadeusz Suski, Ireneusz Szymik i Dariusz Tworek.
zobacz więcej zdjęć z otwarcia wystawy

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze