Od kilku dni na terenie całego powiatu strażacy wyjeżdżają do pożarów traw. Dzisiaj (środa, 22 kwietnia) około godziny 16 paliły się łąki przy ścieżce rowerowej do Antonówki.
Zdjęcie otrzymaliśmy od jednego z internautów.
Codziennie o wyjazdach do pożarów traw m.in. w Krzeszówku, Lipienicy informują strażacy z Krzeszowa. W ostatnich dniach OSP Marciszów gasiło m.in. trawę na nasypie kolejowym w Sędzisławiu.
Wypalanie traw jest niezgodne z prawem, grozi za to kara. Nie przynosi korzyści dla środowiska naturalnego, wręcz przeciwnie. Stanowi zagrożenia dla dobytku i życia ludzi.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze