Reklama

Pożar w plastyce

Już po raz szósty odbył się konkurs plastyczny Zapobiegajmy Pożarom. Laureatów etapu  powiatowego poznaliśmy dzisiaj (środa, 11 grudnia) podczas uroczystości zorganizowanej w Centrum Kultury w Kamiennej Górze.


W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 228 prac. W każdej kategorii wiekowej  nagrodzonych zostało 5 osób. Ich prace zgłoszone zostaną do etapu wojewódzkiego. Konkurs tradycyjnie zorganizował druh Adam Ryczko. Za część artystyczną odpowiadali członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Ogorzelca, którzy zaprezentowali kilka piosenek związanych z pracą strażaków.

Wśród przedszkolaków pierwsze miejsce zajął Mateusz Szajkowski (Lubawka). Na kolejnych miejscach znaleźli się: Andrzej Baran (Przedszkole nr 1 Kamienna Góra), Wiktoria Twardochleb (Miszkowice), Piotr Kwiecień (Przedszkole nr 3 Kamienna Góra), Wiktoria Potrawska (Szarocin).

W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych wygrała Katarzyna Jagusztyn (Szarocin) przed Filipem Wójcikiem (Miszkowice), Katarzyną Włodarczyk (Miszkowice), Kacprem Zawodnikiem (MDP Ogorzelec) i Anastazją Horniak (Zespół Szkół Specjalnych).

Wsród starszych uczniów podstawówek wygrał Hubert Bladycz ("dwójka" Kamienna Góra), a kolejne miejsca zajęli Mateusz Król (Miszkowice), Daniel Macniak (ZSS), Bartek Winter (Lubawka), Karolina Jagusztyn (Szarocin).

W grupie gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Ciesielska (Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej), drugie Weronika Sobczak (SGEE), trzecie Wiktoria Zarzycka (Pisarzowice), czwarte Adrian Dziedzic (Gimnazjum nr 2 Kamienna Góra), a piąte Marta Trząskalska (Marciszów).

W najstarszej grupie, uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrała Julita Sztejkowska (ZSZiO). Kolejne miejsca zajęli: Magdalena Banaś (ZSZiO), Agnieszka Desperak (ZSO), Dominika Legat (ZSZiO).

Cztery osoby otrzymały wyróżnienia: Gabriela Bać (ZSS), Sylwia Wąs (ZSS), Wiktoria Celińska (ZSS) i Dominika Seńków (PCE Kamienna Góra).

Podczas uroczystości zaprezentowali zostali również laureaci zeszłorocznej edycji konkursu wojewódzkiego. W grupie przedszkolaków trzecie miejsce zajął Nikolas Kaczmarczyk, czwarte Daniel Zając, a siódme Alicja Jacak. Wśród uczniów klas I-III szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Jagusztyn, a wśród IV-Vi-klasistów nagrodę odebrała Natalia Lewandowska. W grupie gimnazjalistów trzecie miejsce zajęła Dominika Lewandowska, szóste Klaudia Pres, a dziewiąte Daniel Buczek. W najstarszej grupie nagrody otrzymały Sandra Turlińska, Agata Wróblewska, Dominika Kaczor, Dominika Smagda.

W konkursie dla uczniów z Dolnego Śląska i Saksonii pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum zajął Klaudiusz Pres (Marciszów).

Podczas sześciu edycji konkursu powstało ponad tysiąc prac. Wszystkie są nadal przechowywane i pojawiło się pytanie, co z nimi zrobić. Strażacy ustalili, że ogłoszony zostanie konkurs na dalsze wykorzystanie tych prac.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama