Już po raz szósty odbył się konkurs plastyczny Zapobiegajmy Pożarom. Laureatów etapu powiatowego poznaliśmy dzisiaj (środa, 11 grudnia) podczas uroczystości zorganizowanej w Centrum Kultury w Kamiennej Górze.
W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało 228 prac. W każdej kategorii wiekowej nagrodzonych zostało 5 osób. Ich prace zgłoszone zostaną do etapu wojewódzkiego. Konkurs tradycyjnie zorganizował druh Adam Ryczko. Za część artystyczną odpowiadali członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Ogorzelca, którzy zaprezentowali kilka piosenek związanych z pracą strażaków.
Wśród przedszkolaków pierwsze miejsce zajął Mateusz Szajkowski (Lubawka). Na kolejnych miejscach znaleźli się: Andrzej Baran (Przedszkole nr 1 Kamienna Góra), Wiktoria Twardochleb (Miszkowice), Piotr Kwiecień (Przedszkole nr 3 Kamienna Góra), Wiktoria Potrawska (Szarocin).
W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych wygrała Katarzyna Jagusztyn (Szarocin) przed Filipem Wójcikiem (Miszkowice), Katarzyną Włodarczyk (Miszkowice), Kacprem Zawodnikiem (MDP Ogorzelec) i Anastazją Horniak (Zespół Szkół Specjalnych).
Wsród starszych uczniów podstawówek wygrał Hubert Bladycz ("dwójka" Kamienna Góra), a kolejne miejsca zajęli Mateusz Król (Miszkowice), Daniel Macniak (ZSS), Bartek Winter (Lubawka), Karolina Jagusztyn (Szarocin).
W grupie gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Ciesielska (Społeczne Gimnazjum Edukacji Europejskiej), drugie Weronika Sobczak (SGEE), trzecie Wiktoria Zarzycka (Pisarzowice), czwarte Adrian Dziedzic (Gimnazjum nr 2 Kamienna Góra), a piąte Marta Trząskalska (Marciszów).
W najstarszej grupie, uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrała Julita Sztejkowska (ZSZiO). Kolejne miejsca zajęli: Magdalena Banaś (ZSZiO), Agnieszka Desperak (ZSO), Dominika Legat (ZSZiO).
Cztery osoby otrzymały wyróżnienia: Gabriela Bać (ZSS), Sylwia Wąs (ZSS), Wiktoria Celińska (ZSS) i Dominika Seńków (PCE Kamienna Góra).
Podczas uroczystości zaprezentowali zostali również laureaci zeszłorocznej edycji konkursu wojewódzkiego. W grupie przedszkolaków trzecie miejsce zajął Nikolas Kaczmarczyk, czwarte Daniel Zając, a siódme Alicja Jacak. Wśród uczniów klas I-III szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Jagusztyn, a wśród IV-Vi-klasistów nagrodę odebrała Natalia Lewandowska. W grupie gimnazjalistów trzecie miejsce zajęła Dominika Lewandowska, szóste Klaudia Pres, a dziewiąte Daniel Buczek. W najstarszej grupie nagrody otrzymały Sandra Turlińska, Agata Wróblewska, Dominika Kaczor, Dominika Smagda.
W konkursie dla uczniów z Dolnego Śląska i Saksonii pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum zajął Klaudiusz Pres (Marciszów).
Podczas sześciu edycji konkursu powstało ponad tysiąc prac. Wszystkie są nadal przechowywane i pojawiło się pytanie, co z nimi zrobić. Strażacy ustalili, że ogłoszony zostanie konkurs na dalsze wykorzystanie tych prac.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze