Dzisiaj (wtorek, 3 marca) kamiennogórskim ratuszu odbyły się powiatowe eliminacje dwóch konkursów recytatorskich ? XXV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ?Pegazik? oraz 65. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego.
Prezentacje 32 uczestników oceniało jury w składzie Barbara Ziółkowska i Katarzyna Bernaś.
W kategorii ?młodsi? wygrał Marcin Klimczak (Szkoła Podstawowa w Krzeszowie), drugie miejsce zajęła Wiktoria Skrok (Szkoła Podstawowa w Lubawce), trzecie Wiktoria Barczyk (Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach). Wyróżnienie otrzymał Gabriel Moryson ( Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamiennej Górze)

W kategorii ?starsi? pierwsze miejsce zajęła Oliwia Walczak (Szkoła Podstawowa w Miszkowicach), drugie Dominik Bogacz ( Szkoła Podstawowa nr 1 w Kamiennej Górze), trzecie Wiktor Zarzycki ( Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach). Wyróżnieni zostali: Maja Germata (Szkoła Podstawowa w Lubawce) i Alicja Książek (Szkoła Podstawowa w Krzeszowie)
Laureatkami konkursu poezji śpiewanej zostały uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze ? Aleksandra Majak i Angelika Wojtas.
Na Finał Wojewódzki konkursu ?PEGAZIK? zakwalifikowani zostali:
- w kategorii ?młodsi? ? Marcin Klimczak
- w kategorii ?starsi? ? Oliwia Walczak
Na eliminacje rejonowe 65. Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego zakwalifikowali się: Aleksandra Majak, Angelika Wojtas, Oliwia Walczak, Dominik Bogacz i Wiktor Zarzycki.
Organizatorem eliminacji było Centrum Kultury w Kamiennej Górze.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze