Początek dzisiejszej sesji rady powiatu kamiennogórskiego zdominowały tematy oświatowe. Wręczone zostały nagrody najlepszym uczniom i akt powołania dyrektorowi szkoły.
Tradycyjnie w czerwcu na sesji wręczane są nagrody Primus Inter Pares. Otrzymują je uczniowie szkół powiatowych. W tym roku w Liceum Ogólnokształcącym wyróżnieni zostali: Mateusz Chłąd, Magdalena Gniadek, Nikola Mongiało, Zofia Niemira i Julia Waśko. W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących nagrody otrzymali: Sandra Burska, Daria Czerwiak, Patrycja Garnkowska, Wojciech Górka, Arkadiusz Janik, Rafał Krężel, Gracjan Wastag. Spośród uczniów Zespołu Szkół Specjalnych wyróżniony został Kacper Gryboś.

Podsumowany został program Ambasador Ziemi Kamiennogórskiej wspierający edukację uzdolnionych uczniów. Stypendia naukowe w roku szkolnym 2021/22 otrzymali Nikola Mongiało (Liceum Ogólnokształcące), Dawid Sura (Liceum Ogólnokształcące) i Julita Czoch (technikum przy ZSZiO). Stypendium artystyczno- techniczne przyznane zostało Alicji Niciejewskiej (Liceum Ogólnokształcące).

Licealistą Roku 2021/22 została Magdalena Gniadek, Technikiem Roku Julita Czoch, Branżystą Roku Dominika Plewa. Najlepsi absolwenci otrzymali nagrody finansowe po 1000 zł.
Powołanie na dyrektora Liceum Ogólnokształcącego otrzymał Jacek Bruździak. Powołanie obowiązuje od 1 września 2022 do 31 sierpnia 2027 roku. J. Bruździak pracuje 32 lata, od 20 lat jest dyrektorem szkoły, wcześniej Zespołu Szkół Ogólnokształcących, teraz Liceum Ogólnokształcącego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze