Dzisiaj (sobota, 12 maja) w Chełmsku Śląskim odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości przekazany został wóz kupiony w zeszłym roku przez gminę.
Uroczystości zorganizowane zostały na placu przed kościołem. Mitshubishi L200 z rocznika 2010 gmina kupiła w grudniu ubiegłego roku. Do niedawna pojazd przygotowywany był do służby. Dzisiaj przedstawicielki gminy przekazały go Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmsku Śląskim. Lekki wóz rozpoznawczo-patrolowy zastąpi wyeksploatowanego tarpana. Strażaków wsparło również Nadleśnictwo Kamienna Góra kupując zestaw do pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowy sprzęt przekazał dzisiaj nadleśniczy.
Strażacy nazwali pozyskany samochód Marian upamiętniając imię Mariana Bogusza wieloletniego naczelnika OSP Chełmsko Śląskie. Matką chrzestną została Alina Wiktorowska, chrztu dokonała w asyście Tomasza Kulona.
Podczas uroczystości wręczone zostały strażackie wyróżnienia.
Życzenia strażakom, z okazji Dnia Strażaka, złożyli członkowie szkolnego koła Caritas.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze