Dzisiaj (niedziela, 28 lipca) na placu przed bazyliką w Krzeszowie poświęcone zostały samochody i inne pojazdy.
Uroczystość odbyła się z okazji święta patrona kierowców św. Krzysztofa. W kolejce do poświęcenia ustawili się nie tylko kierowcy samochodów. Przyjechali motocykliści, rowerzyści. Jeden z wiernych przyjechał samochodem ciągnącym żaglówkę.
Po poświęceniu pojazdów rozpoczęła się procesja na górę św. Anny. W kościele na szczycie wzniesienia odprawiona zostanie msza święta. Po niej wierni zejdą do Krzeszowa na piknik rodzinny organizowany z okazji odpustu.

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze