Reklama

?Postaw na odblask? ? wyniki akcji

Dolnośląscy policjanci przeprowadzili na drogach naszego województwa akcję pn. ?Postaw na odblask?, w trakcie której szczególną uwagę zwracali na stosowanie przez osoby piesze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych. Ujawniono 54 przypadki złamania tego przepisu.

 

Według policyjnych statystyk w 2014 roku na terenie woj. dolnośląskiego piesi spowodowali 189 wypadków drogowych, w wyniku których śmierć poniosło 25 osób, a obrażenia ciała odniosło 171 osób. Zgodnie z nowelizacją Prawa o ruchu drogowym, każdy pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Na respektowanie tego obowiązku przez pieszych policjanci zwracają uwagę w codziennej służbie, natomiast 5 października policjanci na terenie całego województwa przeprowadzili wzmożone działania kontrolne, w trakcie których zwracali szczególną uwagę na stosowanie przez osoby piesze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Reklama

W trakcie działań, które trwały w godz. 18.00 ? 21.00 funkcjonariusze ujawnili 54 przypadki niestosowania się do wspomnianego przepisu prawa. Oprócz nałożenia grzywny w drodze mandatu, w takich przypadkach policjanci wręczali również ukaranym osobom elementy odblaskowe. Podczas akcji pn. ?Postaw na odblask? funkcjonariusze ujawnili też: 15 przypadków nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu, 31 przypadków nieprawidłowego przejeżdżania przejść dla pieszych, 6 przypadków niestosowania się do sygnalizacji świetlnej oraz 41 przypadków przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych.

Tylko w tym roku policjanci na Dolnym Śląsku ujawnili blisko 3.5 tysiąca wykroczeń związanych z niestosowaniem się przez pieszych do obowiązku noszenia elementów odblaskowych.

Reklama

Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama