Reklama

Pomoc dla restauratorów

Kamiennogórski samorząd zamierza wesprzeć miejscowych restauratorów. Burmistrz Janusz Chodasewicz chce zwolnić ich z opłaty za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych przez cały 2021 rok.

 

- Restauracje, kawiarnie, puby ze względu na pandemię przeżywają obecnie bardzo trudny okres. Chcę ich wesprzeć na miarę naszych możliwości ? tłumaczy burmistrz Chodasewicz.

Uchwała w sprawie zwolnień z opłaty trafi pod głosowanie podczas najbliższej sesji rady miejskiej. Jeśli ta inicjatywa znajdzie zrozumienie u radnych, przepisy wejdą w życie.

Projekt uchwały przewiduje zwrot opłat za rok 2021, jeśli któraś z firm już ją uiściła. Przedsiębiorcy będą musieli wówczas wystąpić ze stosownym wnioskiem do urzędu miasta. Można go będzie złożyć do 30 kwietnia br.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama