Reklama

Policjanci egzekwują przestrzeganie nowych zasad w związku z epidemią koronawirusa

W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 od 1 kwietnia do odwołania wprowadzane zostały kolejne ograniczenia. Osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi m.in. wysoka grzywna. Oprócz tego zmienione są zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszona działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Policjanci w ramach działań, opanowania rozprzestrzeniania się koronawirusa wykonują intensywne kontrole na terenie miast i wsi naszego powiatu.

 

Niestety, pomimo wprowadzonych zakazów, zdarzają się mieszkańcy, którzy bez ważnego powodu przemieszczają się poza swoimi miejscami zamieszkania w celach rekreacyjnych czy po prostu z nudów. Kamiennogórscy policjanci od wprowadzenia w dniu 1 kwietnia kolejnych obowiązków wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów ujawnili kilkanaście tego typu sytuacji. Grupowanie się osób, spożywanie alkoholu na ławce w parku, chodzenie z ?nudów? - czyli przemieszczanie się bez ważnego powodu poza swoimi miejscami zamieszkania w celach rekreacyjnych, są to główne wykroczenia popełniane przez mieszkańców powiatu kamiennogórskiego.

Reklama

Od 1 do 7 kwietnia funkcjonariusze ujawnili łącznie 43 osoby, które nie stosowały się do obowiązujących przepisów. Wobec 29 osób zastosowano mandaty karne w kwocie 500 zł, w stosunku do 14 osób pouczenia. Ponadto Policjanci ujawnili 7 przypadków łamania kwarantanny na terenie naszego powiatu. Po wykonaniu niezbędnych czynności w tym zakresie, wobec 4 osób objętych kwarantanną, a niestosujących się do niej zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do sądu. Na podstawie naszych wniosków służby sanitarne nałożyły już wobec 3 mieszkańców powiatu kamiennogórskiego kary po 5 tysięcy złotych za niestosowanie się do kwarantanny. Dodatkowo wobec jednej osoby, która swoim zachowaniem wykazała lekceważący stosunek do stosowania się do kwarantanny wszczęto postępowanie przygotowawcze o czyn z art. 165 par 1 kk., za które grozi m.in. kara pozbawienia wolności do lat 8.

Każda z tych osób została uświadomiona o zagrożeniach wynikających z rozprzestrzeniania się wirusa oraz sposobach przeciwdziałania temu zjawisku. Osoby te swoim zachowaniem naraziły na niebezpieczeństwo życie oraz zdrowie swoje i innych osób.

Reklama

Od nas wszystkich zależy to, czy powstrzymamy rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zachowajmy zdrowy rozsądek i wzajemnie dbajmy o swoje bezpieczeństwo. Nie podchodźmy do obowiązujących obostrzeń lekceważąco. Tylko dzięki przestrzeganiu nowych przepisów jesteśmy w stanie ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii.

 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama