Reklama

Pokazali co potrafią

Wydarzeniem pierwszego dnia (piątek, 12 czerwca) tegorocznych Dni Kamiennej Góry był wernisaż wystawy Prezentacje 2015 czyli 23 Przeglądu Twórczości Plastyków Ziemi Kamiennogórskiej.



W Galerii Centrum zaprezentowało się 35 plastyków amatorów, wykorzystujących rozmaite techniki artystyczne od malarstwa, grafiki czy fotografii po rzeźbę i koronczarstwo. Jak co roku, swoje wyróżnienia przyznali włodarze ziemi kamiennogórskiej. Burmistrz Kamiennej Góry docenił techniki koronczarskie  Barbary Kowalskiej, przewodniczący Rady Miasta Kamienna Góra nagrodził Bernadettę Nowak, wójt Gminy Kamienna Góra wręczył wyróżnienie Karolinie Homoncik. Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Lubawka otrzymał Bartek Dymek, wójt Gminy Marciszów wyróżnił Wiesława Kozłowskiego, starosta Powiatu Kamiennogórskiego ? Martę Malich a przewodnicząca Rady Powiatu Kamiennogórskiego - Arkadiusza Makowskiego. Po raz pierwszy swoją nagrodę przyznał plastyk Marian Wiekiera, który uhonorował w ten sposób twórczość Magdaleny Banaś.

Wystawę Prezentacje 2015 można oglądać do 9 lipca w Galerii Centrum.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo powiatowa.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama